BASINDA LEVENT UYSAL

Geleneksel Yerine 'Harmanlanmış' Eğitim

Korona salgını ile bir dönem bitecek başka bir dönem başlayacak” diyen Nişantaşı Üniversitesi kurucusu Levent Uysal’a eğitimde ve öğretimde yaşanacak değişimi sorduk...

12Nisan

Nişantaşı Üniversitesi 10’uncu yaşına adım attı

“Hayaller, hayatı değiştirir. Bir kişi değişirse, dünya değişir” mottosu ile yola çıkan ve bugüne kadar 24 bin mezun veren Nişantaşı Üniversitesi kuruluşunun 10’uncu yılını kutluyor. Şu anda 20 binden fazla öğrencinin eğitim aldığı üniversite kurulduğu günden bu yana eğitim çıtasını daha da yukarıya çıkarmayı hedefliyor.

18Aralık

‘Engelsiz’ üniversiteler eğitimde fırsat eşitliği sağlıyor! 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle açıklamada bulunan Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Levent Uysal, “Engelli kardeşlerimizin gündelik hayatlarında karşılaştığı zorluklar sadece onların değil hepimizin sorunudur. Biz de bu konuda onların her anlamda önündeki engelleri kaldırmak için engelsiz bir kampüs inşa ettik” dedi.

03Aralık

‘Ekonomide dengelenme’ye uluslararası öğrencilerle destek!

İSTANBUL, (DHA)- Eğitim camiası olarak Türkiye ekonomisine uluslararası öğrencileri ülkeye çekerek destek vermek istediklerini belirten Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Levent Uysal, “Onlar ülkemizin fahri tanıtım elçileri olacaklar. Burada eğitim alıp ülkelerine döndüklerinde Türk iş insanları ile iş bağlantıları kuracaklar. Orta ve uzun vadede ülke ekonomisine böyle bir katkıda bulunacağımız için çok mutluyuz” dedi.

29Kasım

Anadolu’nun kahraman öğretmenleri unutulmadı

İSTANBUL, (DHA)- MARDİN ve Şanlıurfa arasında sınır hattına çok yakın bulunan Boncuklu İlkokulu’na Nişantaşı Üniversitesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret kapsamında öğrencilere hediyeler dağıtıldı.

27Kasım

Levent Uysal: Atatürk’ün ilkeleri modern dünya için vazgeçilmezdir!

Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Levent Uysal, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatımıza kazandırdığı ilkeler modern dünya için vazgeçilmezdir. Aramızdan ayrılışının 81’inci yıl dönümünde, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle ve minnetle yad ediyorum” diye konuştu.

13Aralık

Nişantaşı Üniversitesinden çağrı: Ülkemiz için yatırıma devam etmeliyiz.

Türk ekonomisindeki dengelenme devam ederken yatırımcılardan, iş insanlarından ve üniversite camiasından destek geliyor. Yerli ve yabancı yatırımcılara çağrıda bulunan Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Levent Uysal “Ülkemiz için yatırıma devam etmeliyiz" diye konuştu.

27Kasım

“Kararı kınıyor, ABD Temsilciler Meclisi'ni tarih bilimine saygıya davet ediyorum”

İSTANBUL, (DHA)- Nişantaşı Üniversitesi Kurucusu Levent Uysal, Amerika Birleşik Devletleri (ABD)Temsilciler Meclisi’nin sözde Ermeni soykırımı iddialarını tanımasını güçlü bir şekilde kınayarak, ”Güneş balçıkla sıvanmaz, tarih birilerinin çıkarlarına göre yeniden düzenlenemez, tarihi gerçekleri görmek isteyenler ülke meclislerine değil arşiv kayıtlarına bakmalı” dedi.

01Kasım

Levent Uysal’dan 29 Ekim mesajı

Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Levent Uysal, Cumhuriyetin ilanının 96’ncı yıl dönümüne ilişkin mesaj yayımladı. Uysal, "Gelecek nesillere daha güçlü bir ülke bırakmak için her zaman daha çok çalışacağız. Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun" dedi.

29Ekim

Eğitim 5.0 ile hayata hazırlık sınıfı

Eğitim 5.0 ile hayata hazırlık sınıfı! Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Levent Uysal, "Öğrencilerimizi yalnızca derslere değil, hayata hazırlıyoruz; hayatı teoride bırakmıyor, deneyimletiyoruz.

31Ekim

Türkiye teröre teslim olmayacaktır

İSTANBUL, (DHA) - Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Levent Uysal, dün başlayan Barış Pınarı Harekatı’nın Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmeye yönelik büyük bir adım olduğunu söyleyerek, “Ülkemiz teröre teslim olmayacaktır” dedi.

10Ekim

Levent Uysal: Ek yerleştirme ile üniversiteli olma şansı çok yüksek

İSTANBUL, (DHA)- Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından YKS ek yerleştirme kılavuzu dün açıklandı. Kılavuzla birlikte lisans ve ön lisans taban puanları da belirlenmiş oldu.

04Eylül

Üniversiteye yerleşemeyen öğrencilerin umudu: Boş kontenjan

Açıklanan ilk tercih sonuçlarına göre üniversitelerde 100 bine yakın kontenjan boşta kaldı. Levent Uysal, üniversiteye yerleşemeyen öğrencilerin umutsuzluğa kapılmadan, açıklanacak ek yerleştirmeyi takip etmelerini söyledi.

26Ağustos

Levent Uysal: Öğrenciler yaşadığı yere uygun meslekler seçmeli

Milyonlarca üniversite adayının merakla beklediği YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından, tercihler resmi olarak bugün başladı. Adaylara, kendi potansiyellerinin sonuçlardan daha değerli olduğunu söyleyen Levent Uysal, öğrencilerin yaşadığı yerle uyumlu meslek seçimine dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

 

23Temmuz

Levent Uysal: Ülkeye bayrak aşkıyla bağlı gençler demokrasiyi koruyacak!

Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Levent Uysal 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Uysal, ülkeye bayrak aşkıyla bağlı gençler yetiştirerek, demokrasiyi kararlılıkla savunacaklarının altını çizdi.

15Temmuz

Geleceğe yatırımda yeni reform: Eğitim 5.0

Gün geçtikçe hızla gelişen ve değişen teknoloji ile uyumun eğitimde önemli bir yer tuttuğuna vurgu yapan Levent Uysal, öğrencilerin geleceğe Eğitim 5.0 ile hazırlanması gerektiğini söyledi. Uysal, “Geleceğe yatırımda yeni reform eğitim 5.0 olmalı. Bu sistem, teknolojik gücü doğru yönetecek akıllı toplum felsefesine ulaşmanın anahtarıdır” dedi.

 

08Temmuz

Levent Uysal: İsrail'i Kınıyor ve Lanetliyorum!

Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Levent Uysal, ABD'nin Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıma kararı ve İsrail'in Gazze sınırındaki katliamlarına tepki göstererek, "Filistin halkının haklı protestosuna katliamla karşılık veren İsrail’i kınıyor ve lanetliyorum. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

16Mayıs

“Engel” tanımayan kampüs

Tercih döneminde yeni açtıkları “Maslak 1453 Neotech Campus” ile 40 bin öğrenci tarafından ziyaret edilen Nişantaşı Üniversitesi bu süreçte üniversiteleri için çalışan öğrencilerine plaket takdim etti.

28Temmuz

Tercih döneminde Nişantaşı NeoTech Kampüsü'ne
40 bin ziyaretçi

Nişantaşı Eğitim Vakfı Başkanı Levent Uysal, Maslak'taki NeoTech Kampüsü'nde tercih dönemi sürecinde yapılan çalışmalarda 40 bin öğrencinin ziyarete geldiğini söyledi.

28Temmuz

Meslek yüksek okulu ile başladı 35 bin öğrenciyi buldu

AĞAOĞLU Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu ile geçen yıl Temmuz ayında İstanbul Maslak’taki 1453 projesinin şantiyesini gezerken, 30 bin metrekare alana oturan 3 katlı binanın kaba inşaatını gösterdi:

26Temmuz

Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük kampusu
NeoTech oldu

Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Levent Uysal, farklı ve cesur bir eğitim girişimcisi. Tümüyle özel ve yerli sermaye gücüyle hızlı büyüyen, hızla yurtdışına açılan bir yapı oluşturdu.

26Temmuz

Levent Uysal: Gün birlik günüdür

NİŞANTAŞI Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Levent Uysal, 15 Temmuz darbe girişimi yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında "Milletimiz; tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet anlayışı ile özgürlüğüne sahip çıktığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir" dedi.

12Temmuz

Levent Uysal: Türkiye'nin kendileriyle yarışan bir ülke haline gelmesinden korkuyorlar

İSTANBUL (DHA) - Nişantaşı Eğitim Vakfı Başkanı Levent Uysal, son dönemde yaşanan siyasi kriz nedeniyle Hollanda'yı kınadığını açıkladı.

23Mayıs

Nişantaşı Üniversitesi’nin kurucusu Levent Uysal: Eğitimle büyüyeceğiz

Levent Uysal, 2010’da eğitime başlayan Nişantaşı Eğitim Vakfı kurucusu. Türkiye onu daha çok üniversitenin tanıtım reklamlarında tanıdı.

23Mayıs

Levent Uysal: Yabancı dil ana vatanında öğrenilir

DÜN ve bugün Trabzon'da devam eden Educaturk Eğitim Fuarı'na katılan Nişantaşı Üniversitesi'nin Londra Kampüsü Karadeniz lansmanı ilgi görüyor.

23Mayıs

LEVENT UYSAL: “En büyük gaye istikrarlı olmak”

7 Haziran seçim sonuçlarını değerlendiren Levent Uysal, bu süreçten sonra ülkenin 12 yıllık istikrarını korumak için çalışmak gerektiğini söyledi.

23Mayıs

Bu üniversitenin başkanı, danışmanlarını öğrencilerden seçiyor

Akademi ile sokağın yollarını kesiştiren 3'üncü nesil üniversite olarak bilinen Nişantaşı Üniversitesinin Mütevelli Heyeti Başkanı Levent Uysal, özel hayatının kapılarını İHA'ya açtı. Uysal, üniversitelerde öğrencilerin karşısına çıkan bürokratik süreçleri ortadan kaldırmayı hedefliyor.

13Aralık

'Babamızın Vasiyetiyle Yola Çıktık'

Üniversite sınavı adım adım yaklaşırken bizde eğitim ajansı okurları için yüksek öğretimin nabzını tutmaya devam ediyoruz.Teorik bilgiyi pratikle besleyerek, öğrencilerini profesyonel yaşama hazırlayan Türkiye’nin en yeni ve dinamik üniversitelerinden Nişantaşı Eğitim Vakfı kurucusu Levent Uysal, eğitim ajansı okurları için sorularımızı yanıtladı.

23Mayıs

'5 Fabrika açabilirdim ama eğitime yatırımı seçtim'

Nişantaşı Eğitim Vakfı kurucusu Levent Uysal, “İsteseydim 5 tane fabrika açardım. Ancak daha huzurlu bir dünya için geleceğimizin anahtarını yetişmiş insan gücüne teslim etmek istedim” dedi.Çukurova Üniversitesi’nin kurucularından Doç. Dr. Cevdet Uysal’ın oğlu Levent Uysal iş dünyasının pek çok önemli şirketinde üst düzey yöneticilik yaparken babasının ‘Eğitime yatırım yapın’ vasiyetini referans alarak araştırma ve incelemeler..

23Mayıs

Baba vasiyeti okul sahibi yaptı..

İstanbul'da yaşayan işadamı Levent Uysal, 16 yıl önce kaybettiği babası Doç. Dr. Cevdet Uysal'ın "Oğlum paranı eğitim için harca" vasiyetini tutarak üniversite kurdu.

23Mayıs

Türkiye’nin ilk organik kampusu açılıyor Nişantaşı Üniversitesi

Nişantaşı Üniversitesi, eğitim hayatına, Engin Fikirler Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Nişantaşı Meslek Yüksekokulu olarak; 2010-2011 eğitim-öğretim yılında Osmanbey’de başladı. Osmanbey’deki bina yetersiz kaldığı için büyümesiyle beraber Paşa Kampusu’na geçti. 30 lisans ve 42 ön lisans programı ile 400’ün üzerinde akademisyen ve sekiz bine yakın öğrencisiyle büyümeye devam ediyor.

23Mayıs

Levent Uysal Nişantaşı Üniversitesi’ni anlattı

Uzun yıllar bilişim ve telekomünikasyon sektörlerinde üst düzey yöneticilik yapan Nişantaşı Eğitim Vakfı kurucusu Levent Uysal, bu dönemde yaptığı gözlemlere ve tecrübesine dayanarak kurduğu Nişantaşı Üniversitesi ile ilgili yenilikleri..

23Mayıs

İşten atılsalar bile para kazanıyorlar

Hem okuyorlar hem para kazanıyorlar. Üniversiteli bu şanslı öğrenciler işten çıkarılsa bile 6 ay maddi destek alıyor.Peki bir üniversite bu imkanları nasıl sağlıyor? Şanslı öğrencilerle yine üniversite öğrencisi genç arkadaşımız..

23Mayıs

Nişantaşı'nda bir akıllı okul

Nişantaşı Meslek Yüksekokulu, geçen yıl ilk öğrencilerini aldı. Bu yıl hazırlıktan mezun olan öğrenciler, ilk ders yılına başlıyor. Aynı zamanda yeni öğrencilerinin kaydını da alıyor. Okulun sağladığı imkanları sayınca ütopik, gerçeğe uzak gelebilir.

23Mayıs