HAKKINDA

HAKKINDA/

LEVENT UYSAL

Eğitimci ve iş adamı. 2010 yılında eğitime başlayan Nişantaşı Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanı ve aynı zamanda Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusudur.

EĞİTİM ve İŞ HAYATI

Levent Uysal 1968 yılında Mersin`de, Doç. Dr. Cevdet Uysal ve Fatma Uysal çiftinin büyük oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Babası Doç. Dr. Cevdet Uysal, Ankara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede akademik kariyerine başlamıştır. Türkiye’deki akademik kariyerini Almanya’da devam ettiren Cevdet Uysal, 16 yıl boyunca Stuttgart Üniversitesi’nde ders verdikten sonra Türkiye’ye dönerek Çukurova Üniversitesi’nin yapılanması için çalışmalarda bulunmuştur.

İlk ticaret hayatına dedesinin yanında çalışarak başlayan Levent Uysal, İstanbul Üniversitesi İTurizm İşletme Bölümü’nü kazanarak İstanbul’a gelmiştir. Üniversite eğitimi sırasında çeşitli iş kollarında çalışarak iş hayatında tecrübe kazanmıştır.

Levent Uysal, iş dünyasında uzun yıllar Türkiye’nin önde gelen telekom ve teknoloji şirketlerinde üst düzey yöneticilik görevinde bulunmuştur.  2009 ylıında  babasının vasiyeti üzerine Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı ile birlikte, 2010 yılında Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu, 2012 yılında Nişantaşı Üniversitesi’nin kuruluşunda yer almıştır.

20 binin üzerinde öğrencisiyle Türkiye’nin başarılı vakıf üniversitelerinden biri olan Nişantaşı Üniversitesi; Sadabad, Osmanbey ve Maslak 1453 NeoTech Kampüsü ile eğitim vermektedir. İnsan odaklı eğitme önem veren Levent Uysal, hem Nişantaşı Üniversitesi`nde hem de eğitimle ilgili konularda Türkiye’deki her platformda, başta öğrenciler olmak üzere tüm eğitim gönüllülerini desteklemeketedir.Öğrencilerin mutluluğunu ön planda tutan Uysal, 20 yıllık profesyonel iş hayatında gerçekleştirdiği ve planladığı çalışmalarla da Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam etmektedir.

 

KİŞİSEL HAYATI

Öğrenciyken tanıştığı ve aynı zamanda sınıf arkadaşı olan eşiyle dünya evine girmiş, Bu evlilikten iki çocuğu olmuştur.

Klasik otomobillere büyük ilgi duyan Uysal, aynı zamanda teknolojiyi ve beraberinde getirdiği yenilikleri yakından takip etmektedir. Çoçuklarıyla birlikte vakit geçirmekten büyük mutluluk duyan Levent Uysal`ın bir diğer ilgi alanı da gastronomidir. Yemek yapmayı seven, dünyanın farklı tatlarını bir araya getirmekten keyif alan Levent Uysal, ailesi ve sevdiklerinin arasında hazırladığı lezzetli yemekler ile anılmaktadır.