HAKKINDA

HAKKINDA/

LEVENT UYSAL

Levent Uysal, Türk iş adamı, girişimci ve eğitimcidir. 2010 yılında eğitime başlayan Nişantaşı Üniversitesi’nin kurucusu ve aynı zamanda Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı’dır.

EĞİTİM ve İŞ HAYATI

Levent Uysal 29 Mayıs 1968 tarihinde Doç. Dr. Cevdet Uysal ve Fatma Uysal çiftinin Mersin’de doğan iki oğlundan büyüğüdür. Babası Doç. Dr. Cevdet Uysal, Ankara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede akademik kariyerine başlamıştır.

Türkiye’deki akademik kariyerini Almanya’da devam ettiren Cevdet Uysal, 16 yıl boyunca Stuttgart Üniversitesi’nde ders verdikten sonra Türkiye’ye dönerek Çukurova Üniversitesi’nin yapılanması için çalışmalarda bulunmuş Türkiye’nin başarılı akademisyenlerinden biridir.

Çocukluğunda dedesinin yanında zaman geçirip çalışarak ilk ticaret deneyimini kazanmış olan Levent Uysal, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi İlimler Enstitüsü Turizm İşletme Bölümü’nü kazanarak İstanbul’a gelmiştir. Üniversite eğitimi sırasında birçok öğrenci gibi çeşitli iş kollarında çalışarak iş hayatında tecrübe kazanmıştır.

Okuduğu bölümdeki başarılarından dolayı İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü tarafından ödüllendirilen Levent Uysal, iş dünyasından aldığı eğitim bursuyla eğitim hayatını başarıyla tamamlamıştır. Mezuniyetiyle birlikte Türkiye’nin köklü şirketlerinden birinde Uzman Yardımcısı pozisyonunda yarı zamanlı çalışmaya başlayarak profesyonel iş hayatına atılmıştır. Bu pozisyonda başarıyla geçen yılların ardından Türkiye’ninen büyük telekomünikasyon şirketinde görev alarak üst düzey yöneticilik yapmıştır. Buradaki işinden ayrılarak 42 yaşında hayatında farklı bir döneme girmiş ve rahmetli babasının vasiyeti üzerine eğitime odaklanarak bu konuya ağırlık vermeye başlamıştır.

Türkiye’nin eğitim destekçilerinden olan Uysal, 2010 yılında Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu’nu, 2012-2013 eğitim döneminde de Nişantaşı Üniversitesi’ni kurmuştur. Yaklaşık 30 bin öğrencisiyle Türkiye’nin en hızlı büyüyen vakıf üniversitelerinden biri olan ve Sadabad, Paşa, Osmanbey, Premier,Tarabya Kampüsleri ile yeni açılacak olan Maslak 1453 Yeni Teknoloji Kampüsünü de bünyesinde barındıran Nişantaşı Üniversitesi’nin sahibi ve eğitim gönüllüsüdür. Eğitim kalitesine büyük önem veren Levent Uysal, hem kendi üniversitesine hem de eğitimle ilgili konularda Türkiye’deki her platformda başta öğrenciler olmak üzere herkese destek vermektedir. Öğrencilere büyük önem veren Levent Uysal, 30 yıllık profesyonel iş hayatında gerçekleştirdiği ve planladığı çalışmalarla Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam etmektedir.

KİŞİSEL HAYATI

İstanbul Üniversitesi’nde öğrenciyken tanıştığı ve aynı zamanda sınıf arkadaşı olan eşiyle dünya evine girdi. Bu evlilikten iki çocuğu oldu.

Geçmişte klasik otomobillere büyük ilgi duyan Uysal, günümüzde teknolojiyi ve beraberinde getirdiği yenilikleri yakından takip etmektedir. Çocuklarıyla birlikte iyi bir drone kullanıcısı da olan Levent Uysal’ın bir diğer ilgi alanı da gastronomidir. Yemek yapmayı seven, dünyanın farklı tatlarını bir araya getirmekten keyif alan Levent Uysal, ailesi ve sevdiklerine hazırladığı lezzetli yemeklerle anılmaktadır..