YAZILAR

DOĞRU TERCİHLE, HAYALLERİNİN KAPILARINI ARALA

Üniversite sınavına girerek üniversite sınav puanlarını alan tüm öğrencileri tebrik ederim.

31Temmuz

BİR MİLLET DESTANI 15 TEMMUZ

15 Temmuz 2016 günü milletçe büyük bir destan yazdık. Köprünün kapandığı andan itibaren darbeye izin vermemek üzere necip milletimizin sokaklara çıkması ile başlayan demokrasi mücadelesi, hain terör örgütünün etkisiz hale getirilmesiyle başarıya ulaştı.

11Temmuz

HEMEN ŞİMDİ

Çocukluğumuzdan beri sporun önemini ve neden spor yapmamız gerektiğini duyuyoruz. Vücuda ne kadar iyi geldiği; hem fiziksel hem de ruhsal olarak insanı nasıl değiştirdiği ve iyileştirdiği neredeyse hepimizin ezberinde. Ancak ne yazık ki tüm bunları bildiğimiz halde, spor yapmamak için bir sürü bahanemiz var.

10Temmuz

DAİMA YENİ OLUN, BİLGİYİ GÜNCEL TUTUN

Çağımız bilgi çağı. Hepimiz her an yeni bir bilgiye ihtiyaç duyuyor, bu bilgiye sahip olmak için uğraşıyoruz.

05Temmuz

ANNE DEMEK, KOŞULSUZ SEVGİ DEMEK

Doğduğumuz andan itibaren bize sevgiyle bakan ve koşulsuzca seven kişidir anne.

 

05Temmuz

Eğitimde Değişim Şart

Yapılan çalışmalara göre 2030 yılına kadar, robotların 800 milyon kişinin işini elinden alması bekleniyor

30Mart

İyi ki Varsınız

"Yeryüzünde gördüğümüz her şey, kadının eseridir."
Mustafa Kemal Atatürk

 

30Mart

Gün Birlik Günü...

15 Temmuz 2016 günü FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin canları pahasına verdiği mücadele ile geri püskürtülmüştür. Milletimiz tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet anlayışı ile özgürlüğüne sahip çıktığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

30Mart

Şimdi Sevme Zamanı

Sevmek ne güzel şey öyle… Her işin köşe başında en az sağlık kadar yer tutan o müthiş güç. Bir kere her şey bir başka güzeldir sevince. Tüm duygular abartılı yaşanır bünyede. Mutluluk hormonları çılgınca salınır vücuda hayatı daha iyi karşılamak adına.

28Nisan

YGS sonucunuz Ne Olursa Olsun Hayat Yolunda Başarı Hep Sizinle Olsun!

Türkiye’nin varlık nedeni ve enerjisi olan değerli öğrencilerimiz, eğitimleri boyunca sayısız sınava girerek başarılarını sürekli hale getirebilmek adına gece gündüz çalışıyor, hiç durmadan emek harcıyorlar. Bugün açıklanan YGS sonuçlarının başarı ya da başarısızlığın bir göstergesi olamayacağını belirtmek istiyor, bu vesileyle de tüm öğrencilerimizi sınav sonuçları ne olursa olsun tebrik ediyorum.

30Mart

Zihni ve Bedeni Doğru Beslemek

Sağlık ile beslenme arasındaki yakın ilişkiyi bilmeyen yoktur. Tıp biliminin babası kabul edilen Hipokrat’ın “Gıda ilacınız, ilaç gıdanız olsun.” sözü asırlardır farklı toplumlarda her yaştan insan üzerinde olumlu etkisini göstermiştir.

30Mart

Geleceğe Bugünden Hazırlan

Kusursuzca tasarlanmış doğanın nadide birer incisi olarak hepimiz bu güzelim dünyada yepyeni umutlarla doğuyor, büyüyor ve her canlı gibi zamanımız gelince de göçüp gidiyoruz. Bu kısa hayatta bizi biz yapansa doğumla ölüm arasında yaptıklarımızdır...

30Mart

Bugün Bayram, Sevin Çocuklar!

İnsan, zamanla oynamak istedi hep. Ya geçmişte kalmak istedi ya da geleceği aradı gözleri. Şimdi ona hiç yetmedi. Şimdi… Tadı ‘’bir zamanlar’’ ya da o ‘’gelmesi gözlenen o dakikalar’’ kadar...

30Mart

Mümkün İmkansıza Karşı

Şimdi size, bugüne dek hayatınızda ‘’imkansız’’ diye çağırdığınız ne varsa, olası saydığınız her şeyden daha ‘’mümkün’’ desem… Hayatınız bir film şeridi gibi geçer mi gözlerinizin önünden?

30Mart

Mutlu Olmak Sanatı

Kendimize hayatı imkansızlaştırmayı ne kadar çok seviyoruz. Bir o kadar da vazgeçmemeyi sevsek nasıl da mutlu olurduk. Mutluluk… Kendimizi bildik bileli aradığımız. İlle de uzakta bulacağımızdan emin; geçmişi, geleceği...

30Mart

Dün ve Yarın

Sevmek bu kadar zor mu hakikaten? Hayvanı, toprağı, havayı, bir sözü, insanı. En çok da insanı. Yargılamadan, başkalarının hafızasıyla yaşamadan, paylaşırsam azalacak, bu beni güçsüz kılacak diye korkmadan.

30Mart